Print

Interaktívne funkcie našej digitálnej televízie:

Pauza:  Zastavenie programu až na 15 minút.

Nahrávanie:  Možnosť nahrať max. 100 hodín záznamu s uschovaním po dobu max. 30 dní.

Sledovanie od začiatku:  Spustenie sledovaného programu od začiatku.

Archív (Timeshift):  Možnosť zastaviť a pretáčať obraz. Televízny archív min. 15 kanálov s uschovaním obsahu posledných 7 dní.

Elektronický programový sprievodca (EPG):  Sprievodca obsahujúci podrobnejšie informácie (popis, herecké obsadenie, dej...) vysielaných programov.

Settopbox (STB):  Zariadenie, ktoré sa v našom prípade pripojí na internet a umožňuje sledovanie televízie a využívanie interaktívnych funkcií na normálnom televízore.

 

Čo potrebujem na príjem digitálnej televízie?

V prvom rade potrebujete mať zriadené bezdrôtové alebo optické pripojenie na internet GHP connection. Pre príjem na staršom televízore je potrebný settopbox, ktorý si buď zakúpite jednorazovo v cene 80 € alebo budete platiť mesačne 2,50 eur za zapožičanie. Settopbox je potrebné na internet pripojiť káblom, takže ak chcete zároveň využívať internet a televíziu, potrebujete switch, resp. wifi router a internetový kábel privedený k Vášmu televízoru.

Prečo by som sa mal rozhodnúť pre televíziu cez internet?

Hlavnú výhodu vidíme v interaktívnych funkciách, ktoré takéto pripojenie ponúka. Začiatok programu môžete zmeškať, no viete si ho pustiť opäť od začiatku, pozastaviť, pretočiť reklamy a pod. Vďaka 7 dňovému archívu na najobľúbenejších programoch si pozriete vašu reláciu kedy to Vám vyhovuje. Obľúbené relácie si môžete nahrať, dokonca bez potreby mať zapnutý televízor alebo settopbox, a tie ostanú vo Vašom súkromnom archíve 30 dní. 

Potrebujem parabolu alebo platiť nejaké "servisné poplatky"?

Parabolu ani nič na fasádu montovať netreba. Technicky potrebujete len maličký settopbox pri televízore napojený na internet. Žiadne extra poplatky u nás neplatíte. Mesačne si platíte len za zvolené programy a prípadne zapožičanie settopboxu, ktoré dostanete vyúčtované na spoločnej faktúre s internetom.